posciel-muslin-blekitny-w-kropki-duza1Choć mogłoby się wydawać, że nowiutka pościel dziecięca muślinowa jest czysta, prawda jest taka, że kryje się w niej ogromna ilość różnego rodzaju bakterii i drobnoustrojów, które u nowonarodzonego maluszka mogą wywołać uczulenie. Dlatego zanim pościel niemowlęca wyląduje w łóżeczku, dobrze ją upierz. Pamiętaj jednak, aby nie robić tego w tradycyjnym proszku do prania, w którym odświeżysz swoje ubrania. Wybieraj detergenty, które przeznaczone są specjalnie dla niemowląt. Posiadają one mniejsza ilość chemikaliów, które mogą podrażniać skórę dziecka.
 

Na rynku istnieje wiele detergentów, które zostały stworzone z myślą o maluszkach. Możesz zatem wybierać te, które najbardziej Ci odpowiadają. Polecanymi przez mamy i ekspertów są detergenty hipoalergiczne, które można stosować już od pierwszych chwil życia. Producenci pozbyli się z nich sztucznych barwników i enzymów, które mogą zaszkodzić dziecku.

W czym prać niemowlęce ubranka i inne rzeczy (pieluchy, pościel, kocyki itp.)?

Niektóre z nich posiadają niedrażniący noska dziecka, charakterystyczny zapach. Tutaj możesz zdecydować się zarówno na proszki, jak i płyny do prania. Jeśli obawiasz się detergentów sprzedawanych w supermarketach lub innych większych sklepach, udaj się do apteki. Tam dostaniesz hipoalergiczne koncentraty do prania. Musisz jednak liczyć się z tym, że zapłacisz za nie o wiele więcej. Ich koszt kształtuje się w okolicach 50 zł za opakowanie o pojemności 1 litra.

Delikatniejsze niż proszki i płyny do prania

Jeśli nie ufasz wyżej wymienionym detergentom, masz jeszcze jedną możliwość. Co mamy na myśli? Oczywiście płatki mydlane. Te są najdelikatniejszym detergentem, a co za tym idzie, również najbezpieczniejszym dla delikatnej skóry niemowlęcia. Ich jedynym mankamentem jest to, że najbardziej nadają się do prania ręcznego. Owszem, znajdziesz również takie do pralki, jednak zanim ich użyjesz, będziesz musiała stracić dużo czasu na ich dokładne rozpuszczenie.

A skoro już o mydle mowa, nie możemy zapomnieć o jego szarej postaci. Zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, że właśnie tego detergentu nasze babcie używały kiedy prały pościel niemowlęcą. Nie potrzebowały specjalnych proszków czy płynów, które obecnie dostępne są na rynku. Szare mydło jest sprawdzonym produktem, który nie uczula i nie powoduje podrażnień.

Sposobem dla zwolenników stylu eko są orzechy piorące. Sposób ten ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, ale jest to temat na osobny artykuł.

Jak widać, chcąc doprowadzić pościel dziecięcą z muślinu do porządku jeszcze przed narodzinami dziecka, masz wiele możliwości.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa