niania 139139613Każdy pracujący rodzic wie, że znalezienie dobrej niani to nie lada wyzwanie. Dlatego trafienie na tą odpowiednią osobę to prawdziwe szczęście. Co jednak zrobić w przypadku, gdy nasza niania nagle zachoruje i przez kilka dni nie będzie mogła zajmować się dzieckiem?
 

Wybór odpowiedniej opiekunki dla naszej pociechy to jedna z najważniejszych decyzji rodziców. To także bardzo trudne zadanie, gdyż niania powinna być sympatyczna, zaangażowana w opiekę nad maluchem, dyspozycyjna i mieć dobry kontakt z dzieckiem. W dodatku rodzice muszą jej ufać i móc zawsze na niej polegać. Opieka nad dzieckiem to niełatwe zadanie i nie każdy się do tej pracy nadaje, dlatego znalezienie dobrej niani zajmuje trochę czasu.

Jeśli wreszcie uda nam się wybrać tą odpowiednią opiekunkę to możemy odetchnąć z ulgą. Jednak nawet najbardziej dyspozycyjna i zaangażowana niania może kiedyś zachorować. W takiej sytuacji trzeba szybko znaleźć kogoś na zastępstwo. I wtedy pojawia się problem. Warto na wypadek takiej sytuacji mieć awaryjnie kontakt także do innej niani, która będzie mogła zastąpić naszą opiekunkę przez te kilka dni.  Coraz więcej rodzin, zwłaszcza te, które potrzebują opiekunki do dziecka w Warszawie i na dłużej niż 8 godzin decyduje się na zatrudnienie dwóch niani na pół etatu jednocześnie. Plusy takiej sytuacji są widoczne zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna opiekunka zachoruje, wtedy druga może szybko wskoczyć na jej zastępstwo. Daje to rodzicom komfort tego, że nigdy nie zostaną bez pomocy i nie będą zmuszeni szukać niani na szybko. W dodatku dwie różne opiekunki to większe urozmaicenie dla dziecka, różne podejście do opieki i zabawy, inne pomysły i temperament.

Jeśli jednak mamy tylko jedną nianię, to w przypadku jej choroby musimy szybko znaleźć kogoś na zastępstwo. Najlepiej najpierw popytać wśród rodziny, znajomych, sąsiadów, być może znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie zająć się naszym dzieckiem przez kilka dni albo też poleci nam sprawdzoną, godną zaufania opiekunkę. Jeśli nie uda się znaleźć niani w ten sposób to najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie opiekunki w Internecie. Wystarczy wpisać np. hasło niania w Warszawie i pojawi nam się wiele propozycji stron, na których możemy znaleźć najlepszą osobę do opieki nad naszym dzieckiem. Przed zatrudnieniem danej kandydatki warto zasięgnąć porad oraz poczytać specjalistyczne treści związane z tematyką opieki nad dzieckiem i poszukiwaniem niani np. na portalu www.niania.pl. Ponadto znajdziemy tam oferty ponad 200 000 opiekunek z całej Polski, starannie weryfikowanych przez pedagogów.

Znalezienie odpowiedniej niani to dziś prawdziwy skarb i nieoceniona pomoc dla rodziców. Może się jednak zdarzyć, że nasza opiekunka nie będzie w stanie przez kilka dni wykonywać swojej pracy i zajmować się naszym dzieckiem. Warto być przygotowanym na taką sytuację i mieć awaryjnie kontakt do innej świetnie wykwalifikowanej niani, która w razie takiej nagłej sytuacji od razu przejmie opiekę nad maluchem, a rodzice będą mogli spokojnie i bez martwienia się o pociechę pójść do pracy.

 

 

 

 

 

Artykuł sponsorowany

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa