hamak-turNadchodzi czas wyczekiwanych wakacji. Pragniemy, by w tym czasie nasza pociecha skorzystała z zasłużonego odpoczynku. Z masy ofert i licznych organizatorów wybieramy tę najlepszą dla naszego dziecka. Każda z firm, która organizuje wyjazdy dla dzieci musi spełnić wiele wymogów oraz podlega zaostrzonym przepisom. Wszystkie informacje na temat konkretnego organizatora, a szczególnie wskazanego wypoczynku są jawne, dlatego powinniśmy być o nich bezwzględnie poinformowani.
zez-ukryty-4Powszechnie uważa się, że podstawowe, kontrolne badanie wzroku malucha i dobranie okularów korekcyjnych wystarczy, aby mógł prawidłowo funkcjonować i wada wzroku sama ustąpiła. Nic bardziej mylnego!  Tylko kompleksowe podejście do tematu może uchronić Twoje dziecko przed pogłębieniem się wady wzroku, czy nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu wzrokowego (w tym bardzo istotnych mięśni gałek ocznych).  Apelujemy: Nieleczony zez prowadzi do niedowidzenia oka. Drodzy Rodzice i Opiekunowie nie zwlekajcie z wizytą u okulisty i ortoptysty dziecięcego.
pexels-photo-235127Chyba każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że wybranie się na zakupy odzieży z dzieckiem może być poważnym problemem. Nie dość, że maluch często wybiera dla siebie takie ubrania, które nie odpowiadają w pełni rodzicowi, to jeszcze ich przymierzanie może stać się udręką. Jeżeli dotyczy to także ciebie, sprawdź razem z nami, co zrobić, aby kupowanie ubrań nie było kłopotliwe!