Nowe zasady rekrutacji do przedszkoli (nie tylko) w Warszawie zostały opublikowane. Zmiany są dosyć istotne, ponieważ pierwszeństwo uzyskują rodzice z minimum trójką dzieci. Już nie będzie dodatkowych punktów dla rodziców, którzy wychowują dziecko razem lecz bez ślubu. W takim wypadku gdy rodzice zgłoszą się jako "Samotna matka" i poświadczą kłamstwo w oświadczeniu, możliwa jest wizyta opieki społecznej.

Nowelizacja została przegłosowana w piątek, po wyroku Trybunału Konstytucyjnego , który uznał, że tą sprawę musi regulować ustawa.

Jednak część władzy będzie w rękach gmin, które mogą nadawać dodatkowe punkty dla dzieci z własnych dzielnic.

 

Dodatkowe punkty dzieci mają uzyskać także za:

- pracę obojga rodziców i odprowadzenie podatków dla Warszawy

- posiadanie rodzeństwa w tym samym przedszkolu

- specjalne warunku zdrowotne dostępne w jednostkowych przedszkolach.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa