legorobotykaJuż za kilka miesięcy rozpoczną się ferie. Ferie zimowe to okres, w którym dzieci nie chodzą do szkoły, natomiast my, dorośli nie zawsze mamy możliwość zaopiekowania się naszymi pociechami. Zajęci zawodowo mieszkańcy Warszawy najczęściej oddają dziecko pod opiekę babci lub decydują się zapisać swoje dziecko na organizowane przez różne placówki półkolonie zimowe.
1 dotacjeOtwieram niepubliczne przedszkole dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Wpis do rejestru placówek oświatowych otrzymam w listopadzie 2018, natomiast moja placówka zacznie funkcjonować już od 1 stycznia 2019 r., nie było więc możliwości złożenia wniosku o udzielenie dotacji oświatowej na 2019 rok w terminie do 30 września 2018 r. Czy mimo to od 1 stycznia 2019 r. mogę otrzymać dotację na dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego? Czy w planowanej liczbie dzieci na przyszły rok 2019 muszę podawać imienną listę dzieci, czy wystarczy, że podam planowaną liczbę dzieci taką jaką przewiduję w moim przedszkolu?

maszyny-ktore-beda-pracowac-w-warszawie-fot-karcher-1Dziesiątki tysięcy gum do żucia i tysiące plam z jedzenia. Po długim i imprezowym lecie Bulwar Flotylli Wiślanej czeka porządne czyszczenie. W tym celu do stolicy przyjadą specjalne maszyny.

Wyczyścili Bramę Brandenburską w Berlinie i pomnik Chrystusa w Rio de Janeiro, teraz wysprzątają … Bulwar Flotylli Wiślanej w Warszawie. Już w najbliższy wtorek 7 specjalnie sprowadzonych do stolicy maszyn wyjedzie na deptak nad Wisłą. Cel? Doczyścić go po lecie m.in. z gum do żucia, plam po jedzeniu, ale także pyłów opadających z zanieczyszczonego powietrza. Wielkie sprzątanie bulwaru to część projektu „czysta przestrzeń-wspólna sprawa”, z którym firma Kärcher odwiedza polskie miasta. Warszawa jest partnerem przedsięwzięcia.

baby-933097 1920Uporczywy świąd, często powodujący rozdrażnienie dziecka, nad wyraz sucha skóra, wrażliwa i skłonna do podrażnień to charakterystyczne objawy atopowego zapalenia skóry. Jest to schorzenie stosunkowo częste, może dotykać nawet 25% mieszkańców Europy. Rozpoznanie jest stawiane najczęściej we wczesnym dzieciństwie, a u ponad połowy chorujących pierwsze objawy pojawiają się w pierwszym roku życia, dlatego należy bacznie obserwować swoje pociechy i w razie wystąpienia niepokojących symptomów nie zwlekać z wizytą u lekarza. Nieleczone atopowe zapalenie skóry u dzieci może prowadzić do nadżerek, a nawet nadkażeń bakteryjnych.
monitoring 136818732W trosce o bezpieczeństwo nie tylko swoich najbliższych, ale również ich mienia, coraz więcej osób decyduje się na montaż monitoringu na terenie posesji, którą zamieszkują. Ludzie chcą chronić się przed przejawami wandalizmu, kradzieżą i niepożądanymi zachowaniami osób trzecich. Czasami jednak bez wsparcia kamer nie da się ustalić, kto i kiedy wyrządził szkodę oraz czy opieka nad dzieckiem lub osobą starszą jest sprawowana w odpowiedni sposób.