zapobieganie-znaczeniem-naciagu 1163-1503Rozstępy są wątkiem bardzo szeroko poruszanym wśród kobiet. Dwie kluczowe charakterystyki skupiające się wokół tematu występowania rozstępów to powszechność ich pojawiania się oraz duża problematyka usuwania ich. Co warto wiedzieć?
 

Profesjonalnie, rozstępy określa się jako uszczerbki skóry o strukturze wrzecionowatej o białym bądź różowym zabarwieniu. Najczęściej pojawiają się one w okolicach brzucha i piersi, później ud, pośladków i pach, a czasami nawet na plecach. Ich powód tworzenia się może być różny, ale najczęstszymi spośród czynników determinujących jest ciąża lub zaburzenia kobiecej gospodarki hormonalnej. Opisane pokrótce zdarzenia mogą się również nakładać na siebie, co potęguje poziom występowania tychże zmian na ciele. Istotną rolę odgrywają tutaj predyspozycje genetyczne, chociaż aktualnie coraz częściej zwraca się uwagę na prowadzony styl życia. Istotny wkład ma również poprawna pielęgnacja ciała.

Jaki preparat wybrać na rozstępy w trakcie trwania ciąży?

Z pomocą zapobiegania i niwelowania rozstępów przychodzi nam współczesna kosmetologia i medycyna. W tym wypadku najistotniejszym działaniem jest wytypowanie dobrych jakościowo produktów, dzięki którym będziemy mogli efektywnie wpłynąć na proces zrywania się włókien kolagenowych, bądź niwelowania zmian już powstałych. Cykle zachodzące w okresie ciąży wpływają na wygląd kobiety, aczkolwiek możemy mieć je pod całkowitą kontrolą. Każdy stosowany kosmetyk pielęgnacyjny Mustela może sprawić, że zaoszczędzimy w przyszłości czasu oraz pieniędzy na zabiegi medycyny estetycznej lub kosmetologii profesjonalnej. Krem na rozstępy Mustela można traktować jako swoisty element pielęgnacji ciała w każdym momencie, ponieważ jest hipoalergiczny, a jego działanie nie stanowi żadnego zagrożenia dla przyszłej mamy, jak i dla dziecka.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie znajduje się wyselekcjonowany asortyment, który dzięki systematycznemu stosowaniu zapewnia wzmocnienie struktury wymagającej skóry, nawilży i ukoi. Olejki, kremy i balsamy nakłada się i wciera - rano i wieczorem, w połączeniu z delikatnym masażem ciała. Nie należy ulegać cudownym środkom, które zaraz po przebytej ciąży będą miały za zadanie przywrócić wygląd naszej skóry w ciągu kilku dni. Takie rzeczy najzwyczajniej nie istnieją i nie oferują nic innego, oprócz dyskomfortu psychicznego spowodowanego rozżaleniem oraz utratą naszych pieniędzy. Z doświadczenia wiemy, że największa skuteczność w walce z rozstępami jest na etapie ich zapobiegania, nie usuwania. Proponujemy, aby produkt pielęgnujący zawierał gamę aktywnych składników pochodzących z natury. W składzie kremu Mustela znajdują się między innymi: 

  • Peptydy awokado - białka, które transportują tysiące aminokwasów. Mają zbawienny wpływ dla naszej skóry podczas intensywnych zmian, głównie przez usprawnienie transmisji komórkowej, odpowiedzialnej za procesy regeneracyjne. Zwiększają produkcję kolagenu i wzmacniają naturalną produkcję kwasu hialuronowego w skórze. Peptydy stymulują skórę tak, aby była odporna na wszelkie czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, pozostawiając ją jędrną i nawilżoną przez cały okres stosowania,
  • Arabinogalaktan - błonnik pozyskiwany z drzewa modrzewiowego. Modrzew, zwłaszcza syberyjski od lat był uznawany za roślinę o specjalnych właściwościach leczniczych. Arabinogalaktan zapewnia stymulację krwioobiegu (poprawia mikrokrążenie krwi), chroni naczynia włosowate oraz wpływa odżywczo na tkanki skóry,
  • Perełkowiec japoński - od wieków stosowany chińskiej medycynie ludowej. Jest doceniany za właściwości zwalczające stany zapalne i łagodzące. krwionośny i immunologiczny skóry. Bardzo silnie wspomaga procesy regeneracyjne
  • Wszelkie naturalne środki nawilżające tj. wosk pszczeli, masło shea.

Powyższy tekst ma za zadanie ułatwić poszukiwania efektywnego kosmetyku. Przez dziewięć miesięcy skóra kobiety jest wystawiona na trudną próbę. Gwarantujemy, że produkty Mustela efektywnie wpłyną na zniwelowanie wszelkich problemów związanych z przemianami ciała u przyszłych mam. Rozstępy to nie choroba, ale w dobie współczesności i chęci utrzymania atrakcyjnego wyglądu, możemy postarać się o ich redukowanie.

źródło zdjęcia: freepik.com

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa