fotolia 139099683 sNauka języka angielskiego jest podstawowym przedmiotem w każdej publicznej i prywatnej placówce. Tygodniowo nasze pociechy według programu mają zapewnione kilka godzin lektoratu.
 

Szkoła językowa dla dzieci

Nauka języka angielskiego jest podstawowym przedmiotem w każdej publicznej i prywatnej placówce. Tygodniowo nasze pociechy według programu mają zapewnione kilka godzin lektoratu. Mimo tego, że program nauczania jest bardzo bogaty to szkoła przede wszystkim uczy dzieci pod zdawalność egzaminów. Każdy etap szkolnictwa kończy się sprawdzianem, zatem dziecko, które kończy klasę, czy szkołę musi mieć opanowany konkretny zakres językowy.

Praktyka wygląda nieco inaczej. Dzieci w różnym tempie pochłaniają wiedzę. Ma to znaczenie, zwłaszcza gdy w szkole klasa liczy naprawdę sporą liczbę dzieci. Największym problemem, z jakim spotykają się dzieci przy władaniu językiem to wyrażanie tego, co chcą powiedzieć po angielsku i komunikacja z innymi osobami. Świadomi rodzice wiedzą jak istotna jest biegła znajomość języka angielskiego w obecnych czasach. Otwiera furtkę do kariery i poznawania świata.

Zasięgajmy opinii innych

Ofert prywatnych placówek, które proponują lektoraty dla różnych grup wiekowych, jest mnóstwo. Zdecydowanie się na konkretną z nich nie jest prostym wyborem. Najlepiej, gdyby cena była odpowiednia, a dzieci w mgnieniu oka władałyby językiem obcym. Najprostszym sposobem na znalezienie odpowiedniej szkoły językowej jest opinia innych. Warto sprawdzić, czy nasi znajomi nie zapisali swoich pociech na dodatkowy kurs języka. Ich zdanie na temat konkretnego miejsca może mieć znaczący wpływ na ostateczną decyzję. Dodatkowo należy sprawdzić, czy szkoła nie ma profilu społecznościowego, na którym również bardzo często są zamieszczane oceny innych rodziców.

Jakie kryteria powinna spełniać szkoła językowa?

Zanim podpiszemy umowę i nasze pociechy zaczną w końcu nabywać dodatkową wiedzę, warto lekko prześwietlić szkołę językową. Zwycięstwem w tych trudnych decyzjach nie jest wybór najdroższej i najbardziej rozreklamowanej placówki. Ważnym kryterium jest to, aby w sukcesywny sposób przy pomocy swoich pracowników i programu nauczania trafiała do głowy i serca dziecka. Nie chodzi tu o sprawdzanie każdego pedagoga po kolei i przeprowadzanie poważnych rozmów rekrutacyjnych. Kolejnym istotnym aspektem jest to, ile będzie liczyła osób grupa lektoratu. Mniejsza liczba dzieci w każdym zespolą to możliwość na to, że pedagog będzie mógł skupić się na każdej osobie. W taki sposób podczas jednej lekcji wszyscy uczestnicy będą mieli szansę się wykazać. Dla dopełnienia informacji należy też zapytać o czas, jaki jest przeznaczony na jedną lekcję. Niektóre szkoły językowe preferują standardowe 45-minutowe lekcje, ale zdarzają się także 60-minutowe zajęcia. Ma to znaczenie przy opłacie za cały kurs. Następnym zagadnieniem do omówienia są materiały, na jakich pracują nauczyciele. Dowiedz się, czy będą one dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka. Niech nauczyciel przekona Cię do tego, że wybór kursu i książek bardziej trafia do małych kursantów i pozwala na lepsze przyswojenie wiedzy. Szkoła tego typu jest miejscem, gdzie nauczyciele powinni bardziej stawiać na uzupełnianie braków, umiejętności komunikowania się i szlifowania rozmów za pomocą języka angielskiego. Podczas rozmowy warto upewnić się, że właśnie na takie lekcje będą dominowały podczas kursu.

Podział na grupy wiekowe i poziom zaawansowania

Poziom posługiwania się językiem angielskim wśród dzieci jest bardzo zróżnicowany. Zapisując swoją pociechę do szkoły językowej, mamy nadzieję, że tok nauczania będzie ściśle dostosowany do potrzeb i umiejętności. Wrzucanie wszystkich do jednej grupy zupełnie mija się z celem i w taki sposób zainteresowanie dodatkowymi lekcjami byłoby zerowe. W celu uniknięcia takich sytuacji nauczyciele zawsze sprawdzają, na jakim poziomie dziecko zna język angielski. Na tej podstawie wyłapują ewentualne braki w słownictwie, czy problemy z komunikacją. Sprawdzenie i sumienna ocena umożliwia skierowanie i stworzenie odpowiedniej grupy. W taki sposób dzieci będą miały dopasowany do swoich potrzeb przebieg kursu i odpowiedni materiał. Przygodę z językiem angielskim zaczynają już dzieci w wieku przedszkolnym. Na tym etapie polega ona grach i zabawach edukacyjnych, które są połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

 

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa