reflo cup baner1Kubeczek Reflo podbija serca dzieci i rodziców
 
Żłobek, czas posiłku, na stole talerze, sztućce i kubki dla maluszków. Większość dzieci albo dopiero uczy się samodzielnie jeść albo doskonali samodzielne jedzenie i picie. Jeśli chodzi o picie, „żłobkowe ciocie” mają najczęściej dwa wyjścia:
1- albo pozwolić pić z otwartego kubka i ze zgrozą patrzeć na porozlewane wszędzie napoje 
2- albo dać dzieciom kubki niekapki – a to niestety wiąże się z obawami rodziców, ponieważ od jakiegoś czasu specjaliści pracujący z dziećmi (logopedzi, pediatrzy, ortodonci) niekapkom mówią „nie“. Dlaczego? Czy dlatego, że bywają niehigieniczne i trudne w utrzymaniu czystości? Owszem, ta przesłanka również ma znaczenie. 
 
Dominującym argumentem przeciwko niekapkom jest to, że ich długotrwałe stosowanie w trakcie wzrostu zębów u dzieci, może negatywnie wpłynąć na zgryz dziecka. Od czasu do czasu oczywiście sprawdzą się w podróży, jednak nie powinny być używane codziennie w żłobku, w domu, czy w przedszkolu.
 
Znaleźliśmy bezpieczną alternatywę! 
Kubeczek Reflo! 
To właśnie nim tak zachwycają się logopedzi, pediatrzy i rodzice.
 
Dlaczego? Ponieważ mają pewność, że dzieci korzystają najlepszego kubka treningowego bezpiecznego dla ich zgryzu. A podłoga nie będzie wciąż zalana napojami. Owszem nieco płynu ma prawo wypływać, ale dzięki temu dziecko uczy się zwyczajnych praw fizyki, choćby prawa grawitacji :).
reflo cup baner 2
Niepozorny gadżet, prawda? Raczej powinno się powiedzieć o Reflo – dobrej jakości cudeńko, które ma coraz większe grono entuzjastów, w tym specjalistów, logopedów, pediatrów, etc. https://www.energyfamily.pl/pl/content/42-o-kubku-reflo-pisza. Świetnie wypowiada się o nim także słynna Pani Gadżet, czyli Anna Ibisz-Nowak prowadząca program w TVN Style o różnych przydatnych nowinkach. 
To produkt chroniony patentem, wyprodukowany w całości w Stanach Zjednoczonych. Można mieć pewność, że jego jakość jest najwyższa i spełniająca wszelkie wymagania prawne. Ponadto Reflo Smart Cup to produkt zdobywający co roku nagrody wśród rodziców za najlepszy kubek treningowy (TOP CHOICE 2014, 2015, 2016 oraz FAMILY CHOICE 2014, 2015). (https://www.energyfamily.pl/pl/content/41-nagrody-dla-kubka-reflo )
2014 awards reflo 2014
2015 awards reflo 2015
2016 BMC Top Choice
W Polsce też zaliczany jest do produktów „must-have“ dla rodziców i ich dzieci.
Dlaczego?
Bo wygoda, bo bezpieczeństwo, bo design, bo „prawie dorosła szklanka“.
 
Poza tym to świetny sposób na nagłe rozlanie napoju – genialna w swej prostocie idea, a jednocześnie przemyślana konstrukcja specjalnej opatentowanej wkładki Reflo™. To właśnie ona reguluje ilość napoju spływającego do ust pijącego dziecka. Reflo sprawia, że strumień jest mniejszy i równomierny. I teraz właśnie słychać ten wyraz ulgi dorosłych, że jest nadzieja na zdrowy zgryz dziecka i chwilę oddechu podczas gdy ich pociecha przechodzi intensywny trening samodzielnego picia :).
 
I to właśnie doceniają też w Reflo logopedzi – bo podczas nauki picia z kubeczka Reflo jednocześnie obserwujemy, że:
- dziecko ćwiczy motorykę głowy, szyi,
- trenuje motorykę rąk i dłoni podczas manewru podnoszenia do i odejmowania kubka od ust, a brak uchwytów umożliwia swobodniejsze ruchy nadgarstków bez ich usztywniania,
- ćwiczy oddychanie i przełykanie
- dziecko jest zmotywowane, ma poczucie wpływu na rzeczywistość, uczy się reagować na to, co dzieje się z płynem i nie wylewać na siebie nadmiaru, udoskonala dozowanie sobie odpowiedniej ilości płynu, uczy kontroli przechylenia kubka - tutaj ma znaczenie także to, że kubek jest przezroczysty i dziecko widzi ile płynu wypływa,
- kubek zmniejsza ryzyko zachłyśnięcia, bo minimalizuje możliwość wlania do ust za dużej ilości płynu (dzięki opatentowanej wkładce Reflo),
- dziecko nie utrwala tzw. połykania typu niemowlęcego (które naturalnie występować powinno do około końca 12-ego miesiąca życia dziecka, ale później zanikać), a zatem to może zapobiec ewentualnym problemom z artykulacją, czy zapobiec seplenieniu międzyzębowemu, a także problemom ortodontycznym,
- dziecko ćwiczy mięśnie języka, bo musi odpowiednio angażować mięśnie ust przy piciu z Reflo, który uaktywnia jego aparat artykulacyjny do prawidłowej pracy.
 
reflo piotrus woda
 
Kubkowi Reflo mówimy zatem - TAK! Bo chcielibyśmy, żeby nasze dziecko nie miało wad zgryzu (np. zgryzu otwartego). I żeby prawidłowo wymawiało głoski r, l, sz, ż, cz, dż i nie sepleniło w przyszłości. Stąd kierujemy nasze kroki do kubka Reflo i pozostajemy mu wierni. 
 
Okazuje się także, że kubek Reflo odnajduje się nie tylko w otoczeniu dzieci uczących się pić, ale także świetnie sprawdza się u dzieci nieco starszych, nastolatków, czy dorosłych – wówczas, gdy występują u nich różne stopnie niepełnosprawności, dysfagie, zaburzenia neurogenne, stwardnienie rozsiane, ADHD, autyzm, dziecięce porażenie mózgowe, itp. Kubek Reflo pozwala im kontrolować proces picia i ćwiczyć aktywne połykanie.
 
Poza tym kubek po wyjęciu wkładki Reflo staje się zwykłym kubkiem do picia. A z wkładką jest zabierany do samochodu, czy na piknik, gdyż insert Reflo chroni zawartość kubka przed rozlaniem, ale także przed wejściem owadów do napoju.
 
 
Kubek dostępny jest w Polsce od niedawna, ale można go kupić już w kilku miejscach https://www.energyfamily.pl/pl/content/46-partnerzy-gdzie-kupic-kubek-reflo
Można śledzić też jego sukcesy na rynku polskim na Facebooku: https://www.facebook.com/kubekreflo/
 
 
 
 
 

Kubeczek Reflo podbija serca dzieci i rodziców

 

Żłobek, czas posiłku, na stole talerze, sztućce i kubki dla maluszków. Większość dzieci albo dopiero uczy się samodzielnie jeść albo doskonali samodzielne jedzenie i picie. Jeśli chodzi o picie, „żłobkowe ciocie” mają najczęściej dwa wyjścia:
1- albo pozwolić pić z otwartego kubka i ze zgrozą patrzeć na porozlewane wszędzie napoje

2- albo dać dzieciom kubki niekapki – a to niestety wiąże się z obawami rodziców, ponieważ od jakiegoś czasu specjaliści pracujący z dziećmi (logopedzi, pediatrzy, ortodonci) niekapkom mówią „nie“. Dlaczego? Czy dlatego, że bywają niehigieniczne i trudne w utrzymaniu czystości? Owszem, ta przesłanka również ma znaczenie.

 

Dominującym argumentem przeciwko niekapkom jest to, że ich długotrwałe stosowanie w trakcie wzrostu zębów u dzieci, może negatywnie wpłynąć na zgryz dziecka. Od czasu do czasu oczywiście sprawdzą się w podróży, jednak nie powinny być używane codziennie w żłobku, w domu, czy w przedszkolu.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa