PrzedszkolewwarszawieCzas wakacji to najlepsza pora na remonty w szkołach i przedszkolach. Podczas gdy dzieci odpoczywają placówki edukacyjne przechodzą potrzebną modernizację. W tym roku w lipcu i sierpniu odnowionych zostanie 280 szkół. W tym roku miasto na wyda na inwestycje oświatowe ponad 132 miliony.

 

Największa inwestycja oświatowa w Warszawie prowadzona jest obecnie na Bemowie. Przy ul. Zachodzącego Słońca powstaje szkoła podstawowa z przedszkolem dla około tysiąca uczniów.

W szkole będzie: 60 klas lekcyjnych, trzy sale gimnastyczne, szatnie i biblioteka z dwiema czytelniami multimedialnymi. Znajdzie się też coś dla miłośników sportu: kompleksowo wyposażone boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią, place zabaw dla sześciolatków i 250 miejsc parkingowych dla rodziców i nauczycieli.


Budowa ma być zakończona do lipca 2015 roku. Jednak sale lekcyjne dla 40 oddziałów mają być gotowe już za rok, aby dzieci mogły zacząć naukę w nowej szkole jak najprędzej. W trakcie roku szkolnego 2014/2015 będzie trwać budowa boisk, placów zabaw oraz wykańczanie sal gimnastycznych.
Na przełomie sierpnia i września na Targówku zostanie otwarty nowy żłobek dla 128 dzieci.
- Inwestycja polegała na całkowitej przebudowie i adaptacji budynku po ośrodku pomocy społecznej przy ul.Chodeckiej 2. Do nowego żłobka w pierwszej kolejności zostały przyjęte dzieci rodziców wracających na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem pociechy - mówi Rafał Lasota z Urzędu Dzielnicy Targówek.
W Warszawie trwa budowa 11 szkół i przedszkoli. Do końca roku miasto na wszystkie inwestycje oświatowe przeznaczy 132 mln.

 

Nie tylko remonty szkół i przedszkoli


Z początkiem nowego roku szkolnego wchodzi w życie tzw. ustawa przedszkolna, dzięki której zmniejszą się opłaty za pobyt dziecka w miejskiej placówce. W Warszawie rodzice mają zagwarantowany bezpłatny pobyt dziecka w przedszkolu od chwili otwarcia placówki do godziny 13, czyli przez 6-6,5 godziny dziennie. Nowe przepisy oznaczają zmianę zasad naliczania opłat za każdą dodatkową godzinę pobytu dziecka w przedszkolu Opłata za godzinę pobytu dziecka w placówce po godzinie 13 od września wyniesie 1 zł, czyli będzie o 2 zł niższa niż dotychczas.

Nowością będą też zajęcia dodatkowe finansowane z budżetu miasta. Każde dziecko w przedszkolu będzie mogło bezpłatnie korzystać z dwóch zajęć dodatkowych tygodniowo. Do tej pory opłacali je rodzice. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia rytmiki, języka angielskiego oraz gimnastyki korekcyjnej, dlatego właśnie one będą finansowane w pierwszej kolejności.
Do przyszłego roku powstanie kolejnych 1750 miejsc przedszkolnych.

źródło :http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/1968244,remonty-w-szkolach-i-nowe-inwestycje-w-edukacje-miliony-na,id,t.html

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa