Niebezpieczne znalezisko. Ewakuacja

Jak powiedziała rzeczniczka policji w Mikołowie Magdalena Wiśniewska, materiały wybuchowe, amunicję i broń znaleziono w piwnicy oraz w garażu jednego z budynków. Na miejscu zjawili się pirotechnicy, którzy wynieśli i zabezpieczyli znaleziony arsenał.

- W sprawie zatrzymano ponad 40-letniego mężczyznę z Mikołowa, mieszkańca tego budynku. W najbliższym czasie zostanie przesłuchany w celu ustalenia, czy posiada wymagane zezwolenie a w toku dalszych czynności będziemy sprawdzać jaki był cel gromadzenia tych materiałów oraz gdzie je nabywał - powiedziała Wiśniewska.

W piątek ok. godz. 12 z budynków oraz przedszkola ewakuowano łącznie ok. 60 osób.Akcja trwała kilka godzin. - Nikomu nic się nie stało. Ewakuowani mogą już wracać do swoich  mieszkań - dodała rzeczniczka.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa