Nareszcie dobra wiadomość dla stołecznych rodziców, których dziecichodzą do przedszkola. Od pierwszego września maleją ceny za pobyt dziecka w przedszkolu. Dotychczas rodzice w Warszawie za każdą nadprogramową godzinę musieli płacić 3 złote, teraz tylko złotówkę.


- Wreszcie państwo pomyślało o swoich obywatelach - cieszy się Ewa Kołodziejczak (32 l.), mama Wojtusia (5 l.) i Igi (3,5 l.), którzy chodzą do przedszkola. - Bardzo się cieszę, że
będę płacić mniej za pobyt swoich dzieci w przedszkolu. To bardzo odciąży nasz domowy budżet - dodaje zadowolona mama dwójki dzieci. Wcześniej miesięczna opłata podstawowa obejmowała opiekę naddzieckiem tylko do godz. 13. Każda następna godzina była dodatkowo płatna, a stawka wynosiła 3 złote za godzinę. Teraz rodzice zapłacą jedynie złotówkę. Miesięczna opłata za przedszkole wynosiła mniej więcej 500 złotych. Teraz będzie taniej. Prezydent Bronisław Komorowski 26 czerwca podpisał bowiem nowelizację ustawy o systemie oświaty, w której gminy zobowiązane są do ustalenia opłaty za godzinę pobytu dziecka w przedszkolu po godzinie 13 na maksymalną kwotę jednej złotówki.

Stołeczny Ratusz potwierdza te zmiany. - Od 1 września rodzice za jedną godzinę ponadprogramową pobytu w przedszkolu będą płacić maksymalnie złotówkę, a nie jak dotychczas trzy złote. Bez zmian pozostają opłaty za wyżywienie - przyznaje rzecznik urzędu miasta Bartosz Milczarczyk.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa