maszyny-ktore-beda-pracowac-w-warszawie-fot-karcher-1Dziesiątki tysięcy gum do żucia i tysiące plam z jedzenia. Po długim i imprezowym lecie Bulwar Flotylli Wiślanej czeka porządne czyszczenie. W tym celu do stolicy przyjadą specjalne maszyny.

Wyczyścili Bramę Brandenburską w Berlinie i pomnik Chrystusa w Rio de Janeiro, teraz wysprzątają … Bulwar Flotylli Wiślanej w Warszawie. Już w najbliższy wtorek 7 specjalnie sprowadzonych do stolicy maszyn wyjedzie na deptak nad Wisłą. Cel? Doczyścić go po lecie m.in. z gum do żucia, plam po jedzeniu, ale także pyłów opadających z zanieczyszczonego powietrza. Wielkie sprzątanie bulwaru to część projektu „czysta przestrzeń-wspólna sprawa”, z którym firma Kärcher odwiedza polskie miasta. Warszawa jest partnerem przedsięwzięcia.

baby-933097 1920Uporczywy świąd, często powodujący rozdrażnienie dziecka, nad wyraz sucha skóra, wrażliwa i skłonna do podrażnień to charakterystyczne objawy atopowego zapalenia skóry. Jest to schorzenie stosunkowo częste, może dotykać nawet 25% mieszkańców Europy. Rozpoznanie jest stawiane najczęściej we wczesnym dzieciństwie, a u ponad połowy chorujących pierwsze objawy pojawiają się w pierwszym roku życia, dlatego należy bacznie obserwować swoje pociechy i w razie wystąpienia niepokojących symptomów nie zwlekać z wizytą u lekarza. Nieleczone atopowe zapalenie skóry u dzieci może prowadzić do nadżerek, a nawet nadkażeń bakteryjnych.
monitoring 136818732W trosce o bezpieczeństwo nie tylko swoich najbliższych, ale również ich mienia, coraz więcej osób decyduje się na montaż monitoringu na terenie posesji, którą zamieszkują. Ludzie chcą chronić się przed przejawami wandalizmu, kradzieżą i niepożądanymi zachowaniami osób trzecich. Czasami jednak bez wsparcia kamer nie da się ustalić, kto i kiedy wyrządził szkodę oraz czy opieka nad dzieckiem lub osobą starszą jest sprawowana w odpowiedni sposób.
fotolia 139099683 sNauka języka angielskiego jest podstawowym przedmiotem w każdej publicznej i prywatnej placówce. Tygodniowo nasze pociechy według programu mają zapewnione kilka godzin lektoratu.