d584b099a478f6e9f39f4e724119b227d7c84dcc-large1W szkole funkcjonują dwa oddziały przedszkolne - jeden dla 3 i 4 latków, drugi dla 5 i 6 latków. Dzieci przebywają w nich do godziny 13:10 i w tym czasie realizowana jest podstawa programowa. Obecnie część rodziców chce przedłużenia pracy oddziałów do godziny 17:00. Czy skupiając wszystkie dzieci (w liczbie do 25) w czasie od 13:00 do 17:00 w jednym oddziale należy zapewnić im trzy posiłki? Czy na odpoczynek muszą być przygotowane łóżeczka z pościelą? Jaką opłatę powinni wnosić rodzice za ten czas? Jak powinno wyglądać pismo skierowane do organu prowadzącego w sprawie ustalenia terminów przerw pracy oddziałów przedszkolnych?
ortopeda-dzieciecy-warszawa-418x586-1-303x393
Ortopedia to specjalizacja lekarska, która skupia się na diagnostyce narządu ruchu, czyli szkieletu. Ortopeda zajmuje się leczeniem schorzeń i profilaktyką. Zakres zadań lekarza specjalizującego się właśnie w ortopedii jest dosyć szeroki, natomiast ortopeda dziecięcy skupia się przede wszystkim na udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku kontuzji bądź urazów, wykrywaniu wad nabytych u dzieci starszych, natomiast u noworodków- wad wrodzonych, wykonywaniu badań i testów czynnościowych, prowadzeniu badań przesiewowych oraz na edukacji i udzielaniu wskazówek rodzicom, aby wiedzieli, na co zwracać szczególną uwagę u swoich pociech podczas procesu rozwojowego aparatu ruchu. W warszawskich klinikach funkcjonuje wielu lekarzy z tą specjalizacją, dlatego też warto zastanowić się, czym kierować podczas wyboru odpowiedniego specjalisty?
bubbles-2271209 1280
Wszyscy rodzice zawsze pragną wyjątkowo uczcić urodziny swojego dziecka. Pragną, aby był to dzień dla ich dziecka niezwykły i wyjątkowy. W związku z tym bardzo często organizują szczególne przyjęcie urodzinowe. Aby jednak takie przyjęcie było udane, pamiętać należy o kilku istotnych zasadach.
zapobieganie-znaczeniem-naciagu 1163-1503Rozstępy są wątkiem bardzo szeroko poruszanym wśród kobiet. Dwie kluczowe charakterystyki skupiające się wokół tematu występowania rozstępów to powszechność ich pojawiania się oraz duża problematyka usuwania ich. Co warto wiedzieć?
black-and-white-book-business-267669Szkół oferujących kursy językowe jest wiele a ich propozycje zbliżone, zatem wybór tej właściwej nie należy do łatwych. Nie zaleca się pochopnego podejmowania decyzji – forma kursu powinna być dostosowana do indywidualnych preferencji. Dzięki temu nauka będzie przebiegać skutecznie i w przyjemnej atmosferze.