grupa-dziewczyny-obozuje-w-lesie 1303-9509Większość dzieci swój pierwszy kontakt z językiem angielskim ma już w przedszkolu, następnie szerzej rozwija umiejętności w szkole. Ciekawą formą nauki jest obóz językowy, który odbywa się najczęściej w wakacje. W jaki wieku zatem warto, aby dziecko skorzystało z takiego wyjazdu? O wszystkich zaletach i informacjach odnośnie obozów językowych dla dzieci i młodzieży dowiesz się z poniższego artykułu.
shutterstock 561769342Choć próbowaliście wszystkiego: ciepłych skarpet, herbaty z imbirem i cytryną, gorącej kąpieli, tranu to niestety nie udało się uciec od gorączki i przeziębienia! Pozostaje cierpliwie czekać, aż choroba odejdzie w zapomnienie, a dziecko wykuruje się w domowym zaciszu. Niestety, kiedy dziecko się nudzi, nie w smak mu dobre samopoczucie. Co zrobić, by polepszyć dziecku nastrój?
legorobotykaJuż za kilka miesięcy rozpoczną się ferie. Ferie zimowe to okres, w którym dzieci nie chodzą do szkoły, natomiast my, dorośli nie zawsze mamy możliwość zaopiekowania się naszymi pociechami. Zajęci zawodowo mieszkańcy Warszawy najczęściej oddają dziecko pod opiekę babci lub decydują się zapisać swoje dziecko na organizowane przez różne placówki półkolonie zimowe.
1 dotacjeOtwieram niepubliczne przedszkole dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Wpis do rejestru placówek oświatowych otrzymam w listopadzie 2018, natomiast moja placówka zacznie funkcjonować już od 1 stycznia 2019 r., nie było więc możliwości złożenia wniosku o udzielenie dotacji oświatowej na 2019 rok w terminie do 30 września 2018 r. Czy mimo to od 1 stycznia 2019 r. mogę otrzymać dotację na dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego? Czy w planowanej liczbie dzieci na przyszły rok 2019 muszę podawać imienną listę dzieci, czy wystarczy, że podam planowaną liczbę dzieci taką jaką przewiduję w moim przedszkolu?