faber-castell kredkiFaber-Castell to marka wielopokoleniowa, oparta na tradycji i przywiązaniu do wysokiej jakości. Jej historia sięga aż 1761 roku i wywodzi się z Niemczech, kiedy to w małym rodzinnym zakładzie rzemieślniczym powstały pierwsze ołówki. Dziś po ponad 250 latach działalności firmy, Faber-Castell to synonim bardzo dobrej jakości artykułów piśmienniczych, przeznaczonych dla bardzo wymagających artystów i hobbystów. W asortymencie Faber-Castell znajdują się kredki, ołówki, długopisy, pióra, farby, pisaki oraz inne artykuły artystyczne.
reflo cup baner1Kubeczek Reflo podbija serca dzieci i rodziców

Żłobek, czas posiłku, na stole talerze, sztućce i kubki dla maluszków. Większość dzieci albo dopiero uczy się samodzielnie jeść albo doskonali samodzielne jedzenie i picie. Jeśli chodzi o picie, „żłobkowe ciocie” mają najczęściej dwa wyjścia:
1- albo pozwolić pić z otwartego kubka i ze zgrozą patrzeć na porozlewane wszędzie napoje
2- albo dać dzieciom kubki niekapki – a to niestety wiąże się z obawami rodziców, ponieważ od jakiegoś czasu specjaliści pracujący z dziećmi (logopedzi, pediatrzy, ortodonci) niekapkom mówią „nie“. Dlaczego? Czy dlatego, że bywają niehigieniczne i trudne w utrzymaniu czystości? Owszem, ta przesłanka również ma znaczenie.